Volvo EX90 нагадає про силу дотику: інтер’єр зроблений із природних матеріалів та вторинної сировини

18:07 | ЛИПЕНЬ 05 2023
Volvo EX90 нагадає про силу дотику: інтер’єр зроблений із природних матеріалів та вторинної сировини

Дизайнери Volvo Cars, працюючи над інтер’єром нового електричного Volvo EX90, обрали матеріали із природних, перероблених і відновлюваних джерел. Приємні на дотик, вони не лише гарантують власникам незабутні враження, а й транслюють цінності компанії та увиразнюють скандинавський дизайн авто.

Натхненні тим, як людський розум дивовижним чином зберігає тактильні спогади, дизайнери Volvo Cars хотіли нагадати про силу дотику. Навіть найкоротший тактильний зв’язок може відчуватися вічно – через десятиліття людина згадуватиме його так яскраво, ніби пережила це вчора. Наприклад, можна згадати прохолодну і гладку на дотик поліровану гальку, прихоплену із собою під час прогулянки пляжем багато років тому. Або оксамитове відчуття старого крісла, легке тертя та ніжний опір його крихітних волокон об пальці.

 «Я працюю із дивовижною командою, яку дуже мотивують цінності бренду та значущий дизайн,сказала Ліза Рівз, керівник відділу дизайну інтер’єру Volvo Cars. — Ми прагнули змінити визначення розкоші, використовуючи більш стійкі, легкі матеріали, що відчуваються на дотик і мають чудову преміальну якість».

Природні, перероблені та сертифіковані матеріали

Volvo EX90 переосмислює розкіш у сучасному світі: у пріоритеті округлість і прогресивний матеріал Nordico, а не надмірність і традиційна тканина.

За основу Nordico має текстиль, виготовлений із перероблених матеріалів: пластикових пляшок та полімерів біологічного походження, що зібрані у лісах Швеції та Фінляндії. Це новий стандарт преміального дизайну інтер’єру автомобілів.

«Дизайнери Volvo Cars доклали багато зусиль, щоб створити зернистість, яку можна відчути на поверхні матеріалу Nordico», — каже Ліза Рівз, натякаючи на мініатюрні пейзажі хитромудрих текстур хребтів і долин.

Volvo EX90 також доступний з оздобленням сидінь тканиною із суміші вовни – NativaTM. Вона сертифікована відповідно до суворих стандартів сталого розвитку щодо добробуту тварин, екологічних і соціальних питань. Компанія Woolmark, що займається дослідженнями та контролем якості натуральної вовни, відзначила NativaTM сертифікатом продуктивності.

Салон Volvo EX90 оздоблений дерев’яними панелями, сертифікованими Лісовою опікунською радою FSC™. Килими частково складаються із регенерованого поліаміду. У своєму складі авто містить майже 50 кг переробленого пластику та біоматеріалів. А це – використання найбільшої кількості другорядних викопних матеріалів у лінійці Volvo.

Власники Volvo EX90 можуть персоналізувати атмосферу всередині авто, обравши одну з 7-ми різних «кімнат» оздоблення інтер’єру. Кожна кімната відображає різний настрій: натхненні скандинавським стилем життя та його тісним зв’язком із природою, дизайнери ретельно продумали поєднання кольорів, оздоблення та матеріалів. А світлодіоди SunLike освітлюють салон авто майже сонячним світлом, забезпечуючи більш природне відображення кольорів. Так дерев’яний декор і прогресивні матеріали Volvo EX90 виглядають ще більш яскраво.